Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeNed Sep 19, 2010 2:54 am

SAMICE


1. Zmanjšaš možnost za nastanek raka na seskih in maternici.

2. Ne more priti do neželene brejosti.

3. Psica ne pušća rdeče sluzi.

TO, DA LJUDJE GOVORIJO, DA SO SE NJIHOVI PSI PO STERILIZACIJI ZREDILI, PA JE POSLEDICA PREVELIKE KOLIČINE HRANE IN PREMALO GIBANJA!!!


SAMCI


1. Zmanjšaš označevanje.

2. Zmanjšaš agresivnost.

3. Preprečiš naskakovanje vsake psice.

4. Ter bolezni.




Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeNed Sep 19, 2010 2:57 am

TER ZMANJŠAŠ POTEPANJE.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeNed Sep 19, 2010 3:03 am

Jaz bom mojega dala kastrirati/stelirizirati, ker drugače se mi bo potepal in ker smo blizu steze, ga ne bi bilo dolgo. Čeprav je možno tudi da se nekastrirani/nestelirizirani tudi ne potepajo, naš Đimbo se ni mezik . Ampak jaz ga bom dala, tudi zato, ker sem proti nerodovniškem parjenju. Mogoče bo pa itak že kastriran/steliriziran, ker bo iz zavetišča hhiuuz
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeNed Sep 19, 2010 3:28 am

Me veseli, da ga boste dali [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeTor Dec 28, 2010 2:00 am

Nekaj stvari še:

1. Manjša možnost za raka na seskih in spolnih organih

2. Ne pušča rdeče sluzi

3. Nič pasjih ženinov ne bo čakalo pred hišo.

4. Ne more priti do neželene brejosti!

5. Vse nerodovniške pse bi se moralo sterilizirati. Več pod " vzrejo" in" nakup"

6. Psičke postanejo bolj vodljive in morda bolj mirne. Vendar je treba paziti na gibanje in prehrano! Psičk se mora VELIKO gibati [You must be registered and logged in to see this image.]

8. Huda bolezen nesterilizarin psic je piometra:



Na kratko. Piometra je bolezen, ki se pojavlja med nekastriranimi mačjimi samicami in psicami. Pojavi se pribl. 3 tedne bo gonitvi, ko žival ni bila oplojena. To je zelo huda bolezen, v maternici se začne nabirati tekočina, maternica pa se odebeli in organ poveča. Pri psih in mačkah je maternica sestavljena iz dveh delov, materničnih rogov. Pri zdravi živali rogova ne presegata širine svinčnika, pri piometri se močno razširita, morda celo do debeline kumare in pri večjih psicah še bolj. Simptoni za Piometro:



-Prekomerno pitje vode

-Izcedek na spolovilu (Pes si ga liže)

-Povečan obseg trebuha

-Povišana telesna temperatura

-Povečano število belih krvničk

-Bruhanje, oslabelost

-Ne ješčost


Torej to je eden izmed mnogih vzrokov zakaj je potrebno dati psice in mačke (prav tudi samce) sterilizirati.

9. Zmanjšaš potepanje.

lp
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Animal_luuuver

Animal_luuuver


Posts : 10
Join date : 19/04/2011
Location : Ljubljana

Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeČet Apr 21, 2011 5:54 am

Mojega Snowyja smo dali takoj ko je bil še mali kastrirat oz. takoj ko je bil dovolj star. Sicer ne vem, kako bi se obnašal če nebi bil ampak moram reči da je zelo zdrav in tudi psice ga ne zanimajo.

Kastrirane živali je sploh dobro za vedenje živali. Priporočam, ampak psi psicah je tveganje ne ravno zelo majhno.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeČet Apr 21, 2011 6:27 am

Koliko pa mora biti pes/psička star, da ga daš kastrirati/stelirizirati? No, mene bolj zanima za psičko mezik
Nazaj na vrh Go down
t...

t...


Posts : 1
Join date : 23/06/2011

Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeČet Jun 30, 2011 5:42 am

Imam 6 mesecev staro pričko Elly, ravnokar je preteklo obdobje njene prve gonitve in sem razmišljala da bi jo dala stelirizirati. Vem za vse pozitivne stvari, ki jim pripomore sterilizacija vendar se vseeno bojim da bi med operacijo prošlo da kakršnih koli zapetov. Imeli smo že psička pri kateremu ni bila uspešno izvedena kastracija in je zato moj strah še večji. je mogoče že kdo imel težave po stelirizaciji?

Najlepša hvala za odgovore.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimeSre Jul 06, 2011 7:07 am

Najbolje je da jo date čim prej stelirizirati. Bolje bi bilo, da bi jo stelirizirali že pred prvo gonitvijo, ampak zdaj je kar je. Jaz bom mojo dala stelirizirati pri 5 ali 6 mesecih. Sem pa že dala stelirizirati mačko, ki je vse prestala brez zapletov. Zapleti z kastracijo ali stelirizacijo so tako ali tako redki
Nazaj na vrh Go down
WOB

WOB


Posts : 7
Join date : 21/12/2010

Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitimePet Jul 15, 2011 11:42 am

V večini primerov psi itak vredu prestanejo operacije ;) Pomoje se ne rabite nič bati... Mi smo prej imeli 3 psičke, vse sterilizirane in so vse super prestale.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati   Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Zakaj rodovnik?
» Rodovnik/zakaj?
» Zakaj rodovnik?
» Zakaj rodovnik?
» Zakaj je rodovnik pomemben?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Kastracija/sterilizacija-
Pojdi na: