Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Tudi na bolhi so takšni

Go down 
AvtorSporočilo
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Tudi na bolhi so takšni Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tudi na bolhi so takšni   Tudi na bolhi so takšni I_icon_minitimeNed Mar 13, 2011 12:58 pm

Zgodbe povzete od razočaranih lastnikov psov iz pesjanarja

--------------------------------------------------------------
Predno sem sploh točno vedela kaj pomeni rodovniški, čistokrvni, kaj vse lahko tvegaš pri nerodovniškemu itd., sem tudi jaz na veliko prebirala oglase na bolhi. Seveda sem gledala, da je mladiček ful lep in čim cenejši. Žalostno, ampak res je tako bilo. Kot študentki, tudi meni ni lahko dati veliko denarja za nakup maltežana. Vendar sem potem prebrala res skoraj cel forum in malo spremljala pogovore članov na forumu in njihove nasvete. Med prebiranjem sem spoznala, kaj vse lahko tvegam pri nakupu nerodovniškega psa, solze so mi tekle, ko sem prebirala žalostne zgodbice, ki so jih pisale razočarane in povsem neutolažljive lastnice psov, kateri so končali zelo žalostno, ali pa so prebrodili zelo težke čase in zapravili več sto evrov pri živinozdravnikih, da ne govorim o žalosti in prizadetosti.... še zdej mi gre na jok, če se spomnem teh zgodbic. Šele potem sem se sploh včlanila na forum in povedala, da tudi jaz želimsamojeda. Bila sem 100% odločena in še vedno sem, da kupim samojeda z rodovnikom, kar pomeni da je čistokrvni, če rodovnika nima, potem to ni rodovniški pes, čeprav imaš na bolhi same takšne oglase: "mladiček je čistokrvni, vrhunskih staršev, vendar nima rodovnika", malo čudno, a ne? Če nisi odločen za takšen nakup, rajši vzemi iz zavetišča kakšno belo kepico, ki je podobna maltežanu, hvaležna ti bo do onemoglosti! No Jan, to ti pišem zato, ker sem bila pred časom enakega razmišljanja kot ti! Srčno upam, da boš prebral tole ko sem napisala in tudi odgovore ostalih članic in upam, da boš prebral malo po forumu in se pametno odločil! Verjemi, njalažje je dati 200€ pa imaš doma KAO čistokrvnega samojeda. Amkpak pred tem pomisli, kaj vse se lahko zgodi z njim. Zelo velika verjetnost je da pes zboli, trpi in ti z njim pa še ogromno denarja potem zapraviš za živinozdravnike in po možnosti na koncu mladiček še pogine, kar se zelo pogosto dogaja z mladički kupljenimi brez rodovnika. Mislim pa da so vsi oglasi na bolhi te vrste.

-------------------------------------------------
Živjo!

Bom še jaz nekaj dodala.

tudi jaz sem razmišljala nakupu bila sem že na ogledu točno pri tem prodajalcu,ki kaže slike po tednih.Zelo lušni kžki ni kaj,prinesel mi je enega ven in otroka sta se zaljubila vanj.Potem smo želeli videti še ostale pa nam jih ni želel pokazati(češ da so vsi enaki),potem sem želela videti starše pa je rekel,da lahko samo se je treba kar daleč peljati,ker nista tukaj.....No kako lahko nekdo prodaja mladička,če nima poleg niti mamice????Kako lahko nekdo spreminja ceno mladička????Na koncu pa mi je še rekel,če smo se odločili ali ne ker nima več časa!!!????Če je vzreditelj ok si bo vzel časa kolikor ga boš ti potreboval ne kolokor ga ima on,oziroma se bo odločil za dan ogleda takrat ko ga bo imel zate na razpolago dovolj.........Brez veze spet govort....

No na koncu sem se odločila za nakup v tujini(Madžarska),ker sem si resnično želela rodovniškega maltežana,da moji otroci ne bodo svojega prijatelja prehitro izgubili ali,da bi morali gledati bolnega kužka itd,itd...

Čakali smo jo vsaj eno leto,pa vendar smo sedaj vsi srečni.Naša Kitty je res cukerček.Tako da ti svetujem,da res premisliš o nakupu preko bolhe.

P a še to.Ta vzreditel,ki piše da je domača vzreja,da dobiš navodila,...in ne vem še kaj,ima že skoraj 2 leti enake slike na bolhi,pa prodaja jih skupaj s svojim bratom,samo na drugi lokaciji.Odloči pa se sam in upam da se boš pravilno.
---------------------------------------
Naši sorodniki so kupili Višavčka brez rodovnika in so ga dobili brez enega jajčka in s kupom alergij. Undecided



Če želiš čistokrvnega psa, kupi rodovniškega psa.

Če želiš dobiti kužka, ki je že rastel v ljubečem okolju, kupi rodovniškega.

Če želiš višji procent možnosti, da bo kuža zdrav- kupi rodovniškega psa.

Če boš potrebovala kakršnikoli nasvet se boš lahko obrnila na pravega vzreditelja, zato kupi rodovniškega psa.



pa srečno... Wink



Torej vsekakor vztrajaj pri mladičku z rodovnikom, ki pa ga seveda ne boste šli kupit k preprodajalcu ali v trgovino, ker bi tam skoraj 100% dobili bolno žival. Poiščite dobrega vzreditelja in se z njim pogovorite o pasmi.

Zakaj se kupi mladička z rodovnikom in ne brez, piše dovolj že na tem forumu in ne bom ponavljala še enkrat.

Vprašala bi te, koliko časa si že želiš psa in koliko časa, se o tem pogovarjate doma?

Če si ga res želiš boš naredila vse, da bi ga imela, pa četudi bo trajalo dlje kot le do pomladi. Če te tvoji starši glede rodovnika ne jemljejo resno, jim odločno povej, da hočeš samo takega z rodovnikom in če ti ga ne bodo hoteli kupiti, začni sama varčevati zanj. Verjetno dobiš sem in tja kaj denarja, recimo ob rojstnem dnevu Smiley ali ob kaki drugi priložnosti, morda imaš celo žepnino. In četudi bo trajalo kar nekaj časa, verjemi se splača, sploh, če bi rada hodila na razstave, kar je možno le za kužke z rodovnikom.

Naj ti še povem, da sem bila stara točno toliko kot si sedaj ti, ko sem hotela čisto svojega psa z rodovnikom. In tudi meni starši niso dovolili rodovniškega, ker je bil predrag. Vendar jaz drugačnega nisem hotela, zato sem se odločila, da si ga kupim sama. Pa četudi bo trajalo 5 let. Hotela sem obiskovati tudi razstave Ko so starši videli, da resno mislim in da vsak denar, ki ga dobim skrbno hranim, so tudi oni začeli na vse malo drugače gladati. In veš kaj se je zgodilo!? Ko sem imela privarčevanega polovico denarja za rodovniškega mladička, so starši rekli, da bodo dali oni pol zraven. In kmalu po tem smo imeli pri hiši našega prvega rodovniškega kužka, pasme kraški ovčar. Je pa res, da je vse skupaj trajalo 2 leti, medtem časom pa sem skoz prebirala pasje knjige kupovala revijo Kinolog in povem ti, o pasmi, ki sem si jo želela sem znala malodane že vse na pamet. In vse članke o moji pasmi se naglas prebirala staršem, ki so me imeli že polno glavo. Grin

Torej v akcijo!

-------------------------------------

no pa bom če jst en primer napisala o tem z rodovnikom in brez!



moja kolegica si je pred 5 leti kupila nemško dogo. ker je v hiši sama in ne žive ne z starši, nima fanta in nima otrok, psa vzdržuje v stanovanju. imajo ZELOOO velik vrt in pes (alano) dobi vse kar hoče in je zelo prijazen ker je hodil v pasjo šolo. no vse je bilo lepo in prav dokler alano ni dopolnil 1 leto. nehau je rasti. za nemške doge je značilno da so veliki in če se postavijo na zadnje tace so krepko večji od človeka. njena soseda je imela nemško doga ki ji je bila do pasu. mateja (moja kolegica) je psa peljala k veterinaru. alano je zrasel malo višje od kolen. v gobček je biu čisto podoben dogi po rasti pa bi prej rekli da je kupila kokeršanjela. alano je imel vničene rastne celice. kot da nebi bilo vsega dovolj se je alano začel praskati po mednožju. tudi tam se je pojavila težava. bila je kot nekakšna okužba ki pa je veterinar ni znal pojasniti. kuža je čež dobre 4 mesece umrl in za sabo pustil lepe spomine. mateja se še sedaj ni spriajznila z tem. zaveda pa se, da je za vse sama kriva ker ni kupila psa Z rodovnikom. sedaj ima zopet nemško dogo Z rodovnikom. kuža je zdrav kot riba. marca bo dopolnil 2 leti.



LP iz Črnomlja

------------------
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
 
Tudi na bolhi so takšni
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Nakup-
Pojdi na: