Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Ste dali vaše pse kastrirati?

Go down 
+6
Tjaskaa*Jonaa<3
Tara
anchy
Admin
Kravica Katka
ßlonDi medo.
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Mucmicmac




Posts : 25
Join date : 30/04/2010

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeTor Maj 04, 2010 1:43 pm

Takole bom rekla, pri večini odraslih mačk je seveda za mačko šok, če se ji kar naenkrat povodec natakne in gremo sedaj. V to ni dvoma in mačke odreagirajo precej burno. Če je mačka sicer krotka, se jo kljub tmeu lahko navadi na povodec a zelo postopoma in tekom večih tednov, včasih celo mesecev.
Ampak zakaj jih pa niste od malega navajali? ;)

Lahko pa je seveda mačka tudi vedno lepo noter, kar pa je seveda včasih, ko je bila mačka prej 6 let zunaj, lahko spet precej težko.



Za prikaz, kaj se zgodi mačkam (in to mnogim, ne le tu in tam kakšni), ki prosto hodijo okrog brez nadzora bom prilepila samo par slik in filmček. Slike in posnetki so precej grozni, pa sem jih izbrala malo in tiste bolj "nežne", povem vnaprej, ampak takšna je resnica in nikar si pred njo ne zatiskajte oči (se opravičujem adminom že vnaprej, a prosm, da ne brišejo, slike so bile vse slikane v naši prelepi državici in so del krute resnice). In prav lahko se danes zgodi vaši, zunaj svobodo uživajoči mački ali psu:

Zastrupljen muc (takole konča marsikatera muca, za katero so lastniki prepričani, da je bila ukradena, pa jo je le v pest dobil sosed s strupom), potem, ko je že dobil pomirjevala, da so prenehali najhujši krči in je nehal jokati :
[You must be registered and logged in to see this link.]

pa še njegova slika: [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa še nekaj tistih nesrečnih, ki so živele zraven cest:
[You must be registered and logged in to see this image.]

muca, ki so jo verjetno pokosili s kosilnico:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tudi psom se ne godi dosti bolje. "Zaljubljeni" nekastrirani samci, ki zavohajo gonečo samico, so še toliko bolj izpostavljeni.
Nazaj na vrh Go down
Miška
Morski prašiček
Morski prašiček
Miška


Posts : 86
Join date : 26/04/2010

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeTor Maj 04, 2010 2:58 pm

ja navajal je pa nismo zato, ker se nam ni zdelo potrebno... in živimo kar daleč od ceste in se nam je zdelo to neumno.... sem jo pa tudi že, ko je bla majhna dat na povodec pa se je ful upirala!!!!
Nazaj na vrh Go down
http://ljubljencki.forumotion.com/portal.htm
Gost
Gost




Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeSre Maj 05, 2010 6:56 am

Mucmicmac je napisal/a:
Ampak zakaj jih pa niste od malega navajali? ;)

Nekateri smo mucke dobili že odrasle in zanemarjene. Naša je bila stara 2 leti, ko je k nam prišla in pa bila je cela zanemarjena. Prav tako naša prešnja mačka, Nika, ki so jo pred našim pragom odvrgli, že odraslo, bog ve koliko staro.

Drugače sem pa jaz že 3x doživela, da je avto povozil meni znano muco. Ko sem bila majhna našo Nikico (ki je žal umrla), pred nekaj tedni pa mucko od mojih sosedov, ki pa je že po 2 dneh bila v redu in je že tekala okrog. Tudi našo Maco je preden je prišla k nam povozil avto, zato se zdaj avtomobilov zelo boji. Ker je k nam prišla z zvitim zadnjim delom... Pa tudi sosedovo mačko je po nesreči z kosilnico pokosil moj stric :( :( :wee: :wee: . Ostalih, meni neznanih mačk pa jih je bilo ziher kakih 15-20, vsako leto vidim najmanj eno povoženo muco 🇳🇴 🇳🇴 . Da sploh ne govorim o ježih, njih pa je okoli 10 vsako leto in pa tudi kak zajec se najde in pa srna. Pa tudi našega pesota je avto povozil, ampak samo zaradi očetove malomarnosti (takrat še mene ni bilo na svetu). (letos sem videla že 2 povožena ježa in 2 povoženi muci - 1 je preživela, osatli so žal vsi pomrli)... Žal, to je kruta resnica, ki je jaz ne morem spremeniti :wee: :wee: . In to dobro vem kako je, če žival biva veni...
Nazaj na vrh Go down
Mucmicmac




Posts : 25
Join date : 30/04/2010

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 06, 2010 12:52 pm

Teya je napisal/a:

Žal, to je kruta resnica, ki je jaz ne morem spremeniti :wee: :wee: . In to dobro vem kako je, če žival biva veni...

Teya, prosim, ne razumi me narobe, tvoja razmišljanja so mi všeč in če mogoče izgleda, da ti dajem kontre iz čiste zlobe temu ni tako. vidim le, da ti ni vseeno in je fino imet takšnega sogovornika.

Bi ti pa rekla še tole. To res je kruta resnica, ni pa res, da ne moreš ničesar spremeniti. Veliko problemov (ne samo živalskih) obstaja prav zato, ker ljudje tako razmišljajo. Veliko se da rešiti že samo z osveščanjem ljudi. O živalih še vedno krožijo razni miti in legende, za katere je bilo že zdavnaj dokazano, da ne držijo.
Prav tako je recimo rešitev, da ti mačke ne povozi avto, je ne zastrupi sosed ali povozi stric s kosilnico zelo preprosta: mačka ne hodi ven (če povodec recimo ni opcija). Argument, da so mačke že prestare, da so prišle k hiši odrasle ... ne zdrži. Mačja hiša recimo skrbi za mnoge že odrasle mačke, ki so prišle s ceste, mnogokrat polomljene in bolne in so se vključile v notranje življenje, kot da nikdar ne bi živele drugače. Mnogokrat se zgodi, da jih ven vleče še manj kot takšne, ki zunaj sploh nikoli niso živele. Vse se da, samo voljo je potrebno imeti. Že s tem, ko ljudi opominjaš na pravilno ravnanje znova in znova, narediš nekaj. Če ti uspe celo prepričati enega od 20, da recimo ni prav, da je pes na 2m dolgi ketni brez zavetja in hrane, si naredila mnogo več kot nič. Lahko pomagaš društvom, zavetiščem in zavodom, ki se ukvarjajo s to problematiko... Kar bi rada povedala je, da vedno so načini, kako lahko pomagaš, da se stvari vendarle počasi, korak za korakom, spremenijo malo na bolje.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimePet Maj 07, 2010 10:04 am

Ja, saj pomagala bi rada, zato tudi kakšeni povoženi živali, če jo vidim pomagam in če je še živa...
Pa tudi eno mojo sošolko (moja najboljša prijateljica) prepričujem naj da stelirizirati njihovo mačko, ki ima vsako leto 2x mladiče in vedno v vsakem leglu vse pobijejo razen enega pustijo. Najprej ko sem ji to povedala, se je nekaj drla na mene, da ima ona pač tako razmišljanje in da je škoda denarja, ker so bolj revni nnn . Potem čez nekaj dni, ko sem ji to zamerila, ker ne prenesem, če se kdo na mene dere, je rekla, da drugi nočejo in da ona ne mora pomagati nnn . Moj deda je tudi pri macinem 2. leglu ubil 4 mladiče, pustil pa 2, ampak sta druga dva vseeno umrla. :( . Potem pa je mama rekla, da več noče prenašati mladih muckov in jo je dala stelirizirati, čeprav smo bili ostali vsi proti. Zdaj sem pa ji prav hvaležna da ni poslušala nas in jo je vseeno dala hhiuuz .
In pa moj pes bo iz zavetišča, čeprav si želim pasemskega (border collie), ampak nimam dovolj denarja za pasemskega, pa še v zavetišču so takšni, da se v njih takoj zaljubiš, vsak je nek edinstven, borderji (če vzameš črno-belega) so pa vsi po izgledu enaki... Pa še dobro delo narediš. Pa tudi ko bom imela svojo muco, jo bom vzela iz zavetišča in bo živela notri, prav tako bo tudi pes živel notri... Za Maco pa mama noče, ker se ji bo kao zmešalo notri (no, saj meni se tudi zdi, da se ji bi, ker vedno, tudi v mrzlem potem čez čas ven sili) nnn
Nazaj na vrh Go down
Key
Morski prašiček
Morski prašiček
Key


Posts : 85
Join date : 18/05/2010

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeTor Jul 20, 2010 8:15 am

Mi smo Bolta dali, ker je mešanček.hhiuuz
Žadi pa ne bomo dali. z890t678o
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 19, 2010 2:42 am

anchy je napisal/a:
Ja...mi smo dali našo mačko sterilizirat,z namenom,da nebi mela mladičkov oz. da se nebi gonila.

In moram reči,da mi je žal :(
Lahko bi mela zelo lepe potomce
ampak kaj ka ni več poti nazaj :(

sam dobro...bomo preživel..tudi ona...

Samo moja mačka nikoli ni dobila obroč okoli glave.
Sam rekli so,da jo naj pazimo,da se nau tam grizla...


Pa kaj če ni imela potomcev, saj je itak PREVEČ muc po svetu, ne razumem zakaj bi mogli imeti še vi potomce, samo še več mucik po zavetiščih in na cestah [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 19, 2010 3:05 am

Jaz bom mojega/mojo dala, ali pa tako že bo stelirizirana/kastriran, ker bo iz zavetišča mezik
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 19, 2010 3:11 am

Aja pa glede tega, da bi lahko mačka imela lepe mladiče. Samo toliko.

Naša Maca je imela zelo lepe mladiče, pa jih je kljub vsemu 3/4 umrlo že pri rojstvu ali do 1 teden po rojstvu (no, sosed jih je nekaj sam ubil, nekaj jih je umrlo, nekaj jih je obdržal, od naše pa je eno leglo in četrt pomrlo). Ostale pa potem do svojega 2. leta starosti. Samo eden je ostal, živi pa pri moji sošolki. Zdaj je star 2 leti in pol (marca 2008 koten). Torej od vseh skupaj 4 legel oz. 22 mladičkov po 2 letih in pol živi še samo eden, pa še ta ne ven, če še bo dolgo, ker nima nekih blesterčih lastnikov, veliko se tudi potepa (ko sem ga dajala stran, še nisem bila toliko izobražena o živalih... žal...). Pa smo za tele male mačke lepo skrbeli, prav tako Maca. No, tile Macini zdaj že pokojni mladički, ki so preživeli, so sproducirali še verjetno 1x toliko mačk, ki pa tudi niso kaj dolgo živele.

Naša prva mačka, Nikica, je tudi imela pri nas 1 leglo, imela jih je 5, eden je takoj umrl, 3 po do 3 letih, 1 pa je živel nekje 6 ali 7 let. Pa so bili tudi ful lepi, in ona je bila tudi ful lepa (dolgodlaka črno-bela mačka, odvržena pred našim pragom).Ko bi morala imeti 2. leglo, pa jo je povozil avto, preostala je le še evtanazija, in tako je ona z mladički vred umrla... Pa je bila grozno lepa. Zato zdaj na Maco veliko bolj pazimo.

Pa vi mislite, da bi bilo pri vaših mačkah kaj dosti drugače? Mislim, da ne nnn . In to ne leti ni nikogar, to je samo toliko, da vidite kaj čaka mačke oz, pse oz. druge živali, ki jih producira vaša nekastrirana žival. Narava in cesta ne izbira tega, kateri bo umrl, kateri preživel po lepoti. Umre veliko zelo lepih in malo manj lepih živali, zaradi bolezni, zaradi zavrženosti, človeške nepazljivosti... Uglavnem svet je krut. Dajte ga sami narediti malo manj krutega, ker vsako življenje je veliko vredno. Zakaj bi mačkam oz. drugim živali privoščili prehitro smrt in/ali mučenje v svojih kratki dobi življenja? A si sami to tudi želite?

Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeTor Nov 30, 2010 10:03 am

Pa zakaj BI sploh toliko producirali mladičke, ko pa jih je itak preveč po zavetiščih? A ste se ljudje pozanimajo v kakšen dom so odšli? jih dali dobrim ljudem, ki VEŠ, da se jih ne bodo naveličali? Nisem proti mešančkom ampak proti ljudem, ki parijo mešančke, ker se ponavadi sploh ne pozanimajo v kakšen dom gredo. Veliko jih pristane na cesti, zanemarjenih, mučenih, po zavetiščih.... samo zaradi ljudi, ki jih producirajo!

Ne puščajte mačk ven! Dajte jih sterilizirati in kastrirati, ZAKAJ PA TUKAJ:

Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Kravica Katka
Medved
Kravica Katka


Posts : 1481
Join date : 18/01/2010

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeTor Nov 30, 2010 10:14 am

Sicer ne vidim videota ampak ga tudi nočem. ozp
Že zelo dolgo razmišljam, da bi posvojila mucko ampak ne vem če bi mi dovolili. haa Jih bom še poskušala prepričat, upam, da mi uspe. hhiuuz
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeTor Nov 30, 2010 10:23 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo video. Prosim, da ga pogledate VSI, ki počnete to napako, da spuščate mačke ven!
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Kravica Katka
Medved
Kravica Katka


Posts : 1481
Join date : 18/01/2010

Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimeTor Nov 30, 2010 10:27 am

Ja, to sem že gledala. ozp ozp
Grozno. ozp
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitimePet Dec 03, 2010 8:47 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tale je mene prepričal da bo moj pes iz zavetišča
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ste dali vaše pse kastrirati?   Ste dali vaše pse kastrirati? - Page 2 I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Ste dali vaše pse kastrirati?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zakaj pse kastrirati/ sterilizirati

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Kastracija/sterilizacija-
Pojdi na: