Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Agresivnost pri psih (moj opis)

Go down 
+2
Kravica Katka
Admin
6 posters
AvtorSporočilo
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeSre Apr 14, 2010 11:43 am

Uf koliko je teh primerov, ko imajo ljudje agresivne pse :roll:


Prvi znaki agresije

Že od kar je pes mladiček je potrebno paziti, na agresivne znake agresije. Nekaterim ljudem se zdi naprimer smešno ko psiček zarenči na njih ko ima v gobčku kakšno kost. To psu nikakor ne smete dopuščati! Saj lahko kasneje privede do ugrizov! Ali pa naprimer če brani svojo igračo. Tudi to si pes ne sme dovoliti. Ali pa če zarenči na nas, ker mu nekaj ne paše, ali brani svojo košaro za spanje. Vse so je nedopustljivo! Kasneje če lastnik ni previden in če psu vse to dopušča lahko privede do večjih poškodb lastnika, ki plača z tem, da je psu v času mladička dopustil to "ljubko" renčanje. Jah tako pač je, nekaterim se to zdi ljubko. Ljubko se jim tudi zdi ko pes zasede njihovo zofo in se noče premaknit, nato si nespameten lastnik reče " Joj pa saj je lahko gori če želi."


Kaj storiti, da preprečim pasjo agresijo?

Takoj ko bo pes kazal prve znake agresije ( brani svojo igračo, zasede zofo in renči), mu je potrebno pokazati kje je meja. Najboljše je, da psa pogledaš v oči, nato pa zapustiš sobo kjer je pes ,zapreš vrata in ga pustiš samega. Ko se vrneš, če bo pes še vedno gori na zofi in bo renčal na vas, postopek ponovite. Potem bo povezal to, kot z tem, da to ni prav in da če renči ostane sam. Psu VEDNO predenj mu daš hrano ukažeš, da se vsede. Saj si ti alfa. Vedno ko ga želiš peljati na sprehod naj sede, predenj mu nadeneš povodec. Vedno ko želi nekaj imeti npr. hrano, priboljšek, igračo naj prvo sede. Lastnik gre vedno ta prvi skozi vrata, pes naj medtem počaka. Šele ko lastnik pokliče lahko gre pes ven.


Kaj storiti? Moj pes napada druge pse ali se vede agresivno?

Že predenj pes zagleda drugega psa, ki se vam približuje vzamete igračo, priboljšek ali stvar, ki jo ima pes rad. Zamotite psa. Pravilno je, da psa že od malega socializirate na druge pse, saj lahko kasneje postane agresiven ali plašen. Pazite tudi na slabe izkušnje z psi. Naj ma pes čim manj slabih izkušenj z psi.



No to je bilo nekaj na hitro.




Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Kravica Katka
Medved
Kravica Katka


Posts : 1481
Join date : 18/01/2010

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeČet Apr 15, 2010 6:36 am

WAW to si super napisala.Res veliko veš o psih.
Nazaj na vrh Go down
Nion
Volk
Volk
Nion


Posts : 682
Join date : 28/02/2010

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeČet Apr 15, 2010 7:35 am

Ja res je dobro napisano ^^ In tudi poučno^^
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeČet Apr 15, 2010 7:51 am

Najlepša vama hvala, res sem vama hvaležna [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Wof-wof

Wof-wof


Posts : 3
Join date : 07/12/2010

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 4:08 am

Pohvale [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
otorinolaringologija




Posts : 2
Join date : 07/12/2010

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 4:20 am

Super [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
otorinolaringologija




Posts : 2
Join date : 07/12/2010

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 4:21 am

Imam sorodnike s podobnimi težavami, jim bom dala tole za prebrati [You must be registered and logged in to see this image.] Imajo NO-ja, ki zelo rad napade kakšnega psa, ki je malo vsiljiv.
Nazaj na vrh Go down
petraa

petraa


Posts : 6
Join date : 07/12/2010

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 4:25 am

Pasme, ki so nagnjene k agresiji in zato potrebujejo izkušenega lastnika, ki jih bo primerno vzgojil: Ameriški Akita, Akita Inu, Rotweiler, Nemški Ovčar, Pitbull, Statford, Bull terier....

Čeprav je največ ugrizov od kakšnih " čistokrvnih brez rodovnika" kao čistokrvnih [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 11:44 am

Nemški ovčar ni agresivna pasma. Je marskiatera pasma 100x bolj agresivna kot nemški ovčar pa je nisi napisala, npr. terierji. So nepotrpežljivi in prej napadejo kot kak ovčar. Pa belgijski ovčar je lahko tudi agresiven, pa vsi polarci (čov čovi, evrazijci, samojedi, huskiji, malamuti) mezik
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 12:54 pm

Za Samojede se ne strinjam. Samojedi so strašno prijazni psi, obožujejo otroke in ljudi, pse prenašajo bolje od vseh polarcev [You must be registered and logged in to see this image.] Morda se najdeje kaki agresivni samojedi, a še ti kao "čistokrvni brez rodovnika" če pa je že kakšen agresiven, je pa zato kriv lastnik.
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 1:27 pm

Za vsakega psa je kriv lastnik mezik . No, ok, kakemu pitbullu se kdaj tudi zmeša, pa čeprav je bil lepo vzgojen mezik . So pa samojedi bolj nagnjeni k agresivnsti kot pa nemški ovčarji. Samojed je še vedno polarec, je trmast, pa tudi agresiven rata z nepravilno vzgojo mezik
Nazaj na vrh Go down
petraa

petraa


Posts : 6
Join date : 07/12/2010

Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 2:27 am

Jaz se ne strinjam glede Samojedov.Samojedi so samo dominantni, kar pa je razlika. Vsaka pasma tudi labradorec, mešanček ( to ni pasma ampak ok), novofundlandec... VSE so lahko agresivne, če imamo NEpravega lastnika! Vse je odvisno od socializacije!

Po ogriziv je pa Nemški Ovčar skoraj na PRVEM mestu, SKORAJ. NNa prvem je koker. Samojed je imel samo okrog 6 ugrizov, nemški ovčar 100x več.

Moje izkušnje z nemci so samo slabe! Vsi kar jih poznam bi kar raztrgali druge pse, nekateri celo ljudi.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 8:34 am

Ja, če si sama takega mnenja zakaj potem delaš seznam pasem, ki so agresivne? Res te ne razumem nnn

Samojedi pa so dominanti, si sama rekla, torej so lahko tudi agresivni mezik .

Nemški ovčar z smrtnih žrtev in ugrizov NI na prvem mestu. Na prvem mestu je pitbul, potem pa so še rotvaljerji, bulmastifi, staffordi, dobermani, potem pa so nekje polarci, potem pa so res nemki ovčarji. In tisti nemški ovčarji ki tebe "napadajo" po moje niso čistokrvni. Ker tisti psi ki imajo zagačene pse, in jim je malo mar si navadno ne kopujejo čistokrvnih a ne? Torej psi še od malega niso socializirani in zato napadajo. Jaz pa poznam nekaj nemških ovčarjev (čistokrvnih) ki so ful prijazni, poznam pa veliko zagačenih psov, podobnim nemškim ovčarjem, ampak so mešanci z njimi mezik . In tisti psi ki tebe "napadajo" so na verigah ali v boksih ali v kaki ogradi, a imam prav? Ker v mene se zaganjajo taki, če pa srečam kje kakega ki hodi prosto naokoli ali pa ga srečam z lastnikom so pa pravi srčki, pa če so mešanci z nemškim ovčarjem, čistokrvni nemški ovčarji ali pa čisto tretje pasme mezik
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Agresivnost pri psih (moj opis) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost pri psih (moj opis)   Agresivnost pri psih (moj opis) I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Agresivnost pri psih (moj opis)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» ZAKAJ RODOVNIK?-podrobnejši opis

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Vzgoja in šolanje-
Pojdi na: